Constable Research

Moderator: triarius

julek marchewka
Posty: 1
Rejestracja: wt lip 27, 2010 9:30 pm

Constable Research

Postautor: julek marchewka » ndz lut 06, 2011 3:35 pm

Witam wszystkich umarlaków,
Szperam sobie po necie i oto znajduję bardzo ciekawy blog. Facet ma dość wszechstronne zainteresowania i od czasu do czasu zahacza o tematy, którymi zainteresował mnie Tygrys. Jest Holendrem piszącym po angielsku, więc nie oczekujcie zakrapianych kolacji czy czekoladowych smakołyków serwowanych w tygrysim pałacu. Szwedzki stół to chyba najbardziej adekwatne oreślenie na ten blog.

Autor ma na imię Hans i pisze o sobie tak:

I am or was a Scientist, a Mathematician, an Operations Research Analyst, a Software Engineer, a Designer, a DA and a DBA (IMS, DB2), a Bookkeeper, a Journalist, a Revolutionair, a Project Manager, a Group Manager, a Senior Manager, a Program Manager, an Information Manager, a Historian, a Strategist, a Visionair, an Architect, a Meta Group Analyst, a Story Teller, a Broker, a Builder, an Entrepeneur, a Teacher, a Poet, a Writer, a Game Developer, a Singer (Counter Tenor), a Corporate Searcher, a Friend, a Father (3 beautiful Children), a Lobbyist (EG, Brussels), a Coach, a Philosopher and a Mystic.

I worked for ABN & ABN AMRO, HP (Advisor Bristol Labs, Corporate Advisory Board), Wolters Kluwer, Intellinex, Ecclestone Holding (Formula I), RABO-Bank, KPN, Elsevier, Interpay, NUON, KLM, Cordys, Accenture, Cap Gemini, the Dutch Government (Health Care, Education, Urban Planning), Dutch Television, Endemol, CWI (Dutch Center for Research in Mathematics and Informatics), the Dutch Inland Revenue, TNO (Dutch Government Research Organization) and was a member of the ESPRIT Advisory Board and the FIWG (Banking Advisory Committee) of the EG in Brussels.


...w Brukselii (!). Dobrze wiedzieć.

Jeżeli przejadła Wam się proza i liryka Tygrysa, a wciąż chodzicie głodni, to spróbujcie Constable Research B.V. Na początek taki tekst: http://hans.wyrdweb.eu/about-behavioral-economics/
Napiszcie co myślicie.

Julek

Awatar użytkownika
triarius
Posty: 152
Rejestracja: pt lut 13, 2009 6:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Constable Research

Postautor: triarius » pn kwie 18, 2011 4:36 pm

Bardzo ciekawa polecanka - dzięki!

Swoją drogą, JAK im się mogła przejeść moja proza, że spytam?! Nie, żartuję, przestałem od jakiegoś czasu filozofować - niech ludzienie najpierw nadgonią i przeczytają tego Ardreya... Potem pogadamy. Na razie piszę tylko jakieś głupoty, kiedy mnie najdzie. Przez pozostały czas zastanawiam zaś się nad utrupieniem swojego bloga, albo co najmniej na pozostawieniu go samym sobie.

Wracając do polecanego przez Ciebie blogasa - b. interesujące informacje podaje ten gość, a z drugiej strony... Jakież to w sumie mózgowe podejście! Zamiast brać życie jako życie, szpęglerycznie, facet, jak typowy liberalny mózgowiec, utrupia je, przyszpila do tekturki i analizuje!

Nie, żeby to było całkiem bez sensu - wręcz przeciwnie, całkiem szczerze twierdzę, że to b. interesująca polecanka - ale jednak różnica między "naszym" szpęglerycznym podejściem do życia, a tego gościa "naukowym", jest uderzająca.

Tylko, że nie wiem, na ile jest to widoczne dla Młodych Spenglerystów, którzy w większości, a mówię to ze smutkiem, o Spengleryźmie mają wciąż nikłe pojęcie. :mrgreen: :lol: :evil:

W każdym razie intelektualny poziom tego forum się wyraźnie, skutkiem tej polecanki, podniósł. No i szczerze polecam tamten blog.

Pzdrwm
Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów


Wróć do „Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron