10-tego

Moderatorzy: Moherowy Fighter, gawrion

Awatar użytkownika
Kuki
Posty: 2013
Rejestracja: czw lut 12, 2009 7:13 am

10-tego

Postautor: Kuki » śr lip 28, 2010 2:11 pm

jest propozycja współpracy w temacie jak w wątku: viewtopic.php?f=5&t=435

Proszę o pomoc Niepoprawnych
» 27 Lip 2010 00:51

Zwracam się do wszystkich Niepoprawnych Blogerów (Z pewną taką nieśmiałością po przeczytaniu tekstów z ostatniego weekendu - radykalizują się już i tak radykalne Wasze głosy, a ja tu z taką spokojną propozycją:). Ale co mi tam. Najwyżej nic z tego nie będzie. I już.)

Coraz częściej na blogach czytam o zniechęceniu spowodowanym faktem, że nasza, a tak właściwie przede wszystkim Wasza, praca nie dociera do takiej liczby osób, jakiej byśmy chcieli i dlatego czuję się wręcz zmuszona:) do zaproponowana czegoś niekonwencjonalnego – choć właśnie w sobotę (24.07.2010) dowiedziałam się, że taki eksperyment już był przez Niepoprawnych przeprowadzany.

Publikuję jednak propozycję w prawie niezmienionej formie, przesłanej wcześniej Redakcji:
Wiem, że to wspaniałe miejsce - Niepoprawni.pl - zostało pomyślane po to, abyśmy jak najwięcej dzielili się z innymi naszymi spostrzeżeniami, wiedzą, wątpliwościami wobec tego, co dzieje się w naszej Ojczyźnie. I musi budzić zachwyt Inicjatorów, że zaczyna tu być prawie jak w ulu. Osobiście też się cieszę, że jest tu coraz więcej osób, które chcą robić to, co robią. Zresztą tylko dlatego się w to włączyłam, bo zaczęło przybywać wielu. (Nie mam co ukrywać, że boję się o Rodzinę – jak chyba każdy, a w grupie raźniej).
„Wracając jednak do naszych baranów” – jak mawiała p. profesor od francuskiego. Zdaję sobie sprawę, że pomysł ten na pierwszy rzut oka może być niezrozumiały dla wszystkich uczestników tego wspaniałego „ULA”, ale na drugi (rzut oka, oczywiście) może okazać się sposobem na zwrócenie uwagi mediów (choć w niektórych przypadkach budzą obrzydzenie, to mogą paradoksalnie pomóc zdziwione naszym zachowaniem i coś o nas napomkną(?), czyli nagłośnią nasze działanie).
No i po tym przydługim… wreszcie dochodzę do sedna, czyli jeszcze dłuższego tłumaczenia:)
Otóż mam propozycję na „dzień ciszy na blogach Niepoprawnych”.
…………. (czas na próbę zrozumienia:))
…………. (czas na krótkie zastanowienie:))
………….(czas na podjęcie decyzji:))
Oczywiście nie takiej zupełnej ciszy. Chodzi o to, aby blogi w tym dniu brzmiały jednym głosem, jednym przekazem.

Szanowni Niepoprawni oponują? Bronią się? Nie chcą się zgodzić?

To posłuchajcie, a raczej poczytajcie SIEBIE NAWZAJEM. Przecież nasze blogi brzmią jednym głosem. Tyle, że każdy na swoim poziomie wiedzy i umiejętności dzielenia się z innymi. Ale przekaz jest jeden: brzmiący jak w ulu – wspaniałym, pracowitym, co do tego nie ma dwóch zdań – ale trudno wysłuchać wszystkich na raz.
A mnie chodzi o dosłownie jednobrzmiący przekaz. I jeżeli można zaproponować, to na razie jeden. Na próbę. Od godziny 00:00 do 24:00. A jeżeli można jeszcze coś dopowiedzieć, to polegałby on na tym, że wszyscy tego dnia opublikowaliby ten sam tekst pod podobnym tytułem i z pewnym dodatkiem.

Teraz dokładny opis tego, co przed chwilą ogólnie.
Otóż proponuję, aby dzień 10 sierpnia ogłosić „Blogerskim” Dniem Pamięci o Ofiarach Tragedii Smoleńskiej (lub Dniem Pamięci o Ofiarach Tragedii Smoleńskiej Niepoprawnych.pl). Polegałoby to na tym, że każdy Bloger Niepoprawnych.pl opublikowałby tekst o
1. poniższym tytule:
„Dzień …. na Niepoprawnych”
W miejsce kropek – w zależności od tego, czy to osoba wierząca – słowo: „modlitwy”, „refleksji”, itp., czy niewierząca: „pamięci”, „dobrych wspomnień o tragicznie zmarłych”, itp.
i 2. poniższej treści:
„W Dniu … na Niepoprawnych (lub ogólnie blogach) zwracamy się do tych, którzy mają wpływ na wyjaśnienie Tragedii Smoleńskiej – zarówno Rządzących, Członków komisji powołanych do wyjaśnienia okoliczności tego Zdarzenia, jak i wszelkich Śledczych:
Szanowni Państwo! Dotarcie do prawdy o Tragedii Smoleńskiej to Wasza PRACA, Wasz OBOWIĄZEK.
Niepoprawni blogerzy przesyłają Wam fotografie przedstawiające Tych, Którzy zginęli w katastrofie TU-154 10 kwietnia 2010 roku, aby Wam także na dotarciu do prawdy ZALEŻAŁO.”
W tym miejscu powinno znaleźć się zdjęcie lub filmik przedstawiający wszystkich, którzy zginęli w katastrofie, bądź tych, których każdy bloger chce powierzyć pamięci tych, do których się zwracamy – wedle uznania.
A w przypisie prośba:
„Wszystkich, którzy chcą dołączyć swój głos do głosu Niepoprawnych, prosimy o publikowanie wpisów powyższej treści na wszelkich dostępnych stronach w Internecie. Osoby znające języki obce – prosimy o tłumaczenie i rozpowszechnianie nie tylko w Ojczyźnie.”

Na koniec kilka słów mojego wyjaśnienia: Dlaczego nie proponuję tego na blogu? – wydaje mi się, że dobrze byłoby utrzymać tę pierwszą (bo mam nadzieję, że ta próba generalna się uda i że pozwolicie mi zaproponować jeszcze jedną - bardziej radykalną…:)) „akcję” w tajemnicy. Wówczas powiadomienie i prośba o zaakceptowanie musiałoby się odbyć przez wysłanie prywatnych wiadomości do każdego Blogera.
Jeżeli będzie klapa, to przyznam się do tego pomysłu na swoim blogu i przyjmę każdą karę. I to oświadczam w tym wpisie. Ale na razie chciałabym, aby skupić się na pomyśle, nie na autorze. Natomiast ważne jest to, abyśmy to opublikowali mniej więcej w jednym czasie i wszyscy powstrzymali się od publikowania czegokolwiek przez całą dobę. No chyba, że doszłoby – nie daj Boże! – do jakiegoś wielkiego nieszczęścia. Ale wtedy, wydaje mi się, że wszyscy należycie zareagujemy.
Dlaczego właśnie taki tekst? Bo uważam, że do niego, mówiąc kolokwialnie, nikt się nie „przyczepi”: nie ma tu żadnego nacisku, próby wymuszenia, a jest wręcz wspieranie w tym, aby adresaci chcieli do prawdy dotrzeć.
Aha, jeszcze odnośnie filmiku – mam pozwolenie od michal1990able na wykorzystanie jego http://www.youtube.com/watch?v=fgRrgD-7eQg, ale jest ich naprawdę wiele w Internecie.
Poza tym można wkleić same zdjęcia.
Łączę wyrazy szacunku z pozdrowieniami i nadzieją, że przyjmiecie propozycję.
P.S.
Sam pomysł zrodził się podczas oglądania filmu sf (niestety nie pamiętam tytułu, bo jeszcze byłam obolała z powodu tragedii i tak patrzyłam, i nie patrzyłam na ten film - choć lubię filmy tego rodzaju), wyświetlanego wkrótce po zakończeniu żałoby narodowej, w którym jakiś agent wyjaśniający katastrofę statku czy promu przyszedł do ojca kobiety, której ciało wprawdzie zostało znalezione w innym miejscu, ale podejrzewano, że jej śmierć ma związek z tą katastrofą. Wówczas ojciec dając agentowi fotografię córki powiedział mniej więcej to, co w proponowanym przeze mnie „zawołaniu” blogerskim: „dla pana jest to praca, rutyna – a ja chcę, żeby panu zależało…” (tak to przynajmniej przetłumaczono).

Awatar użytkownika
neteor
Posty: 22
Rejestracja: pn lis 30, 2009 2:54 pm

Re: 10-tego

Postautor: neteor » pt lip 30, 2010 12:51 pm

Myślę, że warto taką inicjatywę podjąć. Oprócz tekstu niezłym pomysłem byłby też akcent graficzny typu baner, jednakowy u wszystkich uczestników akcji. Mamy czasy obrazkowe i ludzie siłą rzeczy zwracają na takie rzeczy uwagę. Baner mógłby prowadzić do podstrony z opisem akcji na przykład.

Bez wątpienia warto i trzeba domagać się prawdy i wyjaśnienia tragedii smoleńskiej. Warto, aby blogerzy i publicyści, którym po drodze z prawicą i wartościami patriotycznymi tworzyli swój odrębny przekaz, bez wikłania się w akcję partyjną. Wszyscy wiemy, jaką partię tragedia dotknęła najbardziej i to samo z siebie tworzy pewien kontekst. Byłoby źle, gdybyśmy dali się zaszufladkować partyjnie - powinniśmy zachować dystans od szyldów partyjnych, a często tak nie jest. To nie odnosi się jedynie do sprawy Smoleńska - to szerszy problem, o którym w ramach Konfederacji powinniśmy rozmawiać.

Każdy z nas ma prawo do swoich sympatii politycznych, ale musimy pamiętać, że Prawo i Sprawiedliwość to partia polityczna. Politycy mają inne priorytety niż społeczności takie jak nasze. Jeśli będą chcieli wykorzystać do celów partyjnych taki ruch jak ten, to zrobią to i niekoniecznie będą się przejmować tym, co będzie z nami potem. Uczulam na to i sugeruję, żebyśmy nie ułatwiali nikomu partyjnego rozgrywania tej akcji, której założenia popieram.
Neteor - polski blogoportal http://neteor.blogspot.com

Awatar użytkownika
Kuki
Posty: 2013
Rejestracja: czw lut 12, 2009 7:13 am

Re: 10-tego

Postautor: Kuki » pt lip 30, 2010 6:29 pm

z tym co mamy zamiar zrobić nie ma żadnych powiązań partyjnych.
robimy to jako niezależni obywatele.

pozdrawiam


Wróć do „Konfederacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron