Wieczór wyborczy 2010 - na żywo w Konfederacji

Moderatorzy: Moherowy Fighter, gawrion

ckwadrat
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 27, 2010 10:56 pm

Re: Wieczór wyborczy 2010 - na żywo w Konfederacji

Postautor: ckwadrat » pn maja 31, 2010 11:41 am

Cześć Gawrion :). Tak, dziś można się z tego w zasadzie pośmiać :). Choć oczywiście ten i późniejszy konflikt spowodował, że zamiast jednego portalu, są trzy. Ale może to i dobrze. Bo za dużo grzybów w barszczu było. Wadą jest na pewno to, że niektórzy zamiast generować treść, czy prowadzić inne działania, muszą zajmować się technikaliami, a tego jest jednak trochę. Ale jakaś nauka z tego też płynie. Bo postawić dla mnie teraz portal to pryszcz :) a jak jeszcze Kuki stawiał pierwsze BM to bałem się nawet zajrzeć na strony zarządcze Drupala ;)

Kuki - banerami myślę, że jak najbardziej. Już żeśmy o tym na Blogpressie rozmawiali. Ale galerii to chyba nie oddamy ;), bo to jednak nasz znak rozpoznawczy. Postawiliśmy dość mocno na satyrę. Poza tym, ja akurat galerii nie tworzę, tylko Yarrok, Rzepka i Nietoperz i inni, więc nie będę się wypowiadał. Moje zdanie jest takie, żeby wspólnie skupić się nad tworzeniem czy wspieraniem nowych treści i inicjatyw, a nie powielać własną treść. No przynajmniej na razie ;). Tak jak było w przypadku Niepoprawnego Radia MarkaD czy teraz wieczoru wyborczego Neteora. Którym wypada podziękować że byli kamieniami milowymi do zbliżenia zwaśnionych kiedyś stron. Dlatego nie przystąpiliśmy do federacji, bo naszym zdaniem nie wnosiła nowej jakości, a wręcz mogła zawęzić naszą (prawicowych blogerów) różnorodność. Skoro mamy już wszyscy wyrobione marki, to chyba trzeba uważać ze zbytnią integracją. Co nie znaczy, żeby się oczywiście nad tym spokojnie nie zastanawiać. Warto zastanowić się jak zawalczyć z S24, na którym ginie mnóstwo ważnej treści, bo jest jej tam po prostu za dużo. Może jakaś wspólna akcja reklamowa? Jest trochę wątków do obgadania. Trochę czasu na to jednak trzeba.

Awatar użytkownika
Kuki
Posty: 2013
Rejestracja: czw lut 12, 2009 7:13 am

Re: Wieczór wyborczy 2010 - na żywo w Konfederacji

Postautor: Kuki » pn maja 31, 2010 1:23 pm

galeria - tak myślałem. jak będziemy wg Was dostatecznie mocni w te klocki, to dajcie znać ;)
banner ok. - niebawem powieszę
ale wymiana wiadomości redakcyjnych kanałm rss imho byłaby dobra.
to w większości informacje, które trzeba rozprzestrzeniać.
zawsze wieszamy swoje na jakiś czas gdzieś u góry, to i na Wasze informacje
miejsce by się znalazło i byłyby eksponowane zależnie od ich
znaczenia dla ogółu odbiorców. ze swojej strony nie narzucalibyśmy niczego oprócz
pojawiania sie info na sg - resztę zostawiając Waszej ocenie.

to nie byłoby powielanie treści, ale raczej kanał łączności.

ckwadrat
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 27, 2010 10:56 pm

Re: Wieczór wyborczy 2010 - na żywo w Konfederacji

Postautor: ckwadrat » pn maja 31, 2010 4:19 pm

Wasz banerek też już u nas wisi. No to już chyba pełne przynajmniej symboliczne pojednanie :). Trzeba teraz uważać, żeby tego nie popsuć ;)
Nie wiem tylko o jakie RSS-y chodzi. My bloga "redakcyjnego" na portalu nie używamy. Zdecydowaliśmy się na podejście społecznościowe. Nie chcemy być czapką nad użytkownikami. Ograniczamy się do przybijania ważniejszych/ciekawszych tekstów, czy po prostu tekstów najaktywniejszych komentatorów. Taki przyjęliśmy model portalu, przynajmniej na razie. Jeśli coś ogłaszacie to nie widzę oczywiście problemu, żeby to agregować u nas. Mamy jedno okienko na SG "Aktualnie w blogosferze" gdzie są same tytuły najnowszych notek z kilku najważniejszych blogów w sieci. Jeśli Waszych ogłoszeń jest nie więcej niż jedno na 2-3 dni (tak jak notek w tym okienku), to możemy je tam dawać. No chyba, że chcecie mieć bloga N.pl na Blogpressie. To tym bardziej żaden problem. Ale my nie chcemy z uwagi na społecznościowy model portlau. Nie założyliśmy nawet portalowego bloga na Salonie.

Awatar użytkownika
Kuki
Posty: 2013
Rejestracja: czw lut 12, 2009 7:13 am

Re: Wieczór wyborczy 2010 - na żywo w Konfederacji

Postautor: Kuki » wt cze 01, 2010 8:37 am

wsio paniatno. postaram się niczego nie popsuć ;)

rzadko, ale zdarza się, że okresowo jest tekstów redakcji więcej. nie wszystkie są tak samo ważne.
chętnie skorzystalibyśmy z tego okienka z tytułami, a co w nim się wyświetli, to już zależałoby od Was.
(chyba, że to kłopot techniczny).
jeśli macie jakiś pomysł, to np.pl są na bp.pl otwarci.

pozdr

Awatar użytkownika
neteor
Posty: 22
Rejestracja: pn lis 30, 2009 2:54 pm

Re: Wieczór wyborczy 2010 - na żywo w Konfederacji

Postautor: neteor » wt cze 01, 2010 10:32 am

Co do budowania prawicowej wspólnoty, mam pewną sugestię. To raczej synteza tego, co już padło, ale takie pomysły warto porządkować w spójną całość.

1. Budowanie sieci powiązań między serwisami (na pewno Blogpress, Niepoprawni i Neteor, ale inni jak najbardziej wskazani - Blogmedia jakoś milczą, a przecież aż się prosi, żeby w tym siedzieli; jeżeli ktoś ma bardziej bezpośrednie dojście - uderzcie tam).

2. Wzmacnianie swojej pozycji w Google i PageRank poprzez wymianę banerów i wzajemne linkowanie - Blogpress, Niepoprawni i Neteor mają już to z głowy. Wszystkie serwisy linkują do siebie.

3. Wzajemna promocja wpisów poprzez agregację RSS. Nie wiem, jak to wygląda od strony technicznej na Niepoprawnych i Blogpressie, ale mogłoby być tak: widżety, które agregowałyby kanały RSS z tekstami z powiązanych portali i odsyłały czytelnika bezpośrednio do zaprzyjaźnionego serwisu. Kowalski wchodzi na Blogpress i ma linki do pięciu najnowszych tekstów z Niepoprawnych i Neteora. I analogicznie na Niepoprawnych i Neteorze. Bardzo sprawiedliwe :) W ten sposób społeczności każdego z tytułów mogłyby się przenikać, komentujący na jednej stronie mogliby dyskutować także na innej.

4. Warto byłoby - kiedy już wypracujemy metodę współdziałania - opublikować wspólny tekst, który wskazywałby na potrzebę współpracy i integracji prawicy internetowej.

Generalnie powinniśmy szukać takiego mechanizmu, który w podstawowej wersji sam by się napędzał. Czyli właśnie rozwiązania typu agregacja RSS, linkowanie etc. Poza tym wspólnie firmowane i promowane akcje - niekoniecznie czysto ideologiczne. Jest jeszcze kultura, ekonomia...
Neteor - polski blogoportal http://neteor.blogspot.com

Awatar użytkownika
Kuki
Posty: 2013
Rejestracja: czw lut 12, 2009 7:13 am

Re: Wieczór wyborczy 2010 - na żywo w Konfederacji

Postautor: Kuki » wt cze 01, 2010 11:24 am

swego czasu był rozważany pomysł na powiązanie serwisów kanałem informacyjnym. skończyło się na wymiennym założeniu blogów redakcyjnych na tekstowisku, bm24 i nppl. obecnie te blogi są martwe. tekstowisko przestało działać, a na obsługę każdego zewnętrznego bloga potrzeba czasu - nie wyrabiamy. kiedyś proponowałem wykorzystanie wspólnego konta na twitterze oraz oferowanych tam widgetów, ale można zrobić to agregatorami wewnętrznymi - tak jak piszesz. każdy bierze rss-y od reszty i umieszcza je w postaci bloku na SG.

uwaga: właściwe przenikanie serwisów możnaby uzyskać wykorzystując rss-y komentarzy do danej notki. często notki są powielane w różnych serwisach. to troszkę bardziej skomplikowane ;)

zamiana
/widgetu na SG/ na /bloku na SG/
Ostatnio zmieniony wt cze 01, 2010 5:51 pm przez Kuki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
neteor
Posty: 22
Rejestracja: pn lis 30, 2009 2:54 pm

Re: Wieczór wyborczy 2010 - na żywo w Konfederacji

Postautor: neteor » wt cze 01, 2010 2:40 pm

Hm, ja bym sobie odpuścił zewnętrzne blogi. Jak piszesz, trudno to ogarnąć. Zawartość trzeba skupiać w jednolitej strukturze, tak żeby wszystko było pod ręką. Rozdrabnianie treści prędzej czy później owocuje chaosem, a w końcu - jak również nadmieniłeś - śmiercią takich blogów.

Agregacja komentarzy do notek to też dobry pomysł. Na Neteorze mamy zbiorczy kanał RSS wszystkich komentarzy oraz dodatkowo oddzielny kanał dla każdego z tekstów. Sądzę, że da się to jakoś obmyślić na Blogpress i Niepoprawnych. U nas nie będzie z tym raczej problemu, bo mamy odpowiednie narzędzia. Ważne, żeby takie funkcje działały równolegle we wszystkich serwisach.
Neteor - polski blogoportal http://neteor.blogspot.com

Awatar użytkownika
danz
Posty: 475
Rejestracja: czw lut 12, 2009 10:07 pm

Re: Wieczór wyborczy 2010 - na żywo w Konfederacji

Postautor: danz » pt cze 04, 2010 2:05 am

Rozumiem, że w nowej konfederacji biorą udział blogpress, neteor i niepoprawni?
Reszta prawicowej partyzantki milczy? Działajmy w takim razie z tymi, którzy chcą współpracy.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Awatar użytkownika
neteor
Posty: 22
Rejestracja: pn lis 30, 2009 2:54 pm

Re: Wieczór wyborczy 2010 - na żywo w Konfederacji

Postautor: neteor » pt cze 04, 2010 5:16 pm

Cóż, trzeba robić tymi środkami, które są aktualnie dostępne. Konfederacja powinna zostać otwarta na nowe środowiska - nie można przecież wykluczyć (trzeba nawet mieć taką nadzieję), że dołączą kolejni. Na razie jest trzech graczy i trzeba działać w tych ramach. Być może niektórym potrzeba zachęty - gdy zobaczą, że coś się udaje, zechcą złożyć podanie o przyjęcie w poczet członków ;) Choć mówiąc zupełnie serio, to najbardziej z reguły można liczyć na tych, którzy są w interesie także wtedy, gdy się nie przelewa.

Teraz jesteśmy na początku nowej drogi, a wtedy najłatwiej nie jest. Gdy przetrwamy pierwszy okres w aktualnym składzie, będzie można mówić o swoistym "twardym jądrze" Konfederacji ;)
Neteor - polski blogoportal http://neteor.blogspot.com

Awatar użytkownika
neteor
Posty: 22
Rejestracja: pn lis 30, 2009 2:54 pm

Re: Wieczór wyborczy 2010 - na żywo w Konfederacji

Postautor: neteor » czw cze 10, 2010 11:35 pm

Okej, technicznie jesteśmy dograni, wiemy jak i czym to robić. Zajrzyjcie do naszego okienka Neteor TV w portalu - najnowsze pozycje to efekty ostatnich prób. Po weekendzie będą banery promujące projekt :)
Neteor - polski blogoportal http://neteor.blogspot.com

Awatar użytkownika
danz
Posty: 475
Rejestracja: czw lut 12, 2009 10:07 pm

Re: Wieczór wyborczy 2010 - na żywo w Konfederacji

Postautor: danz » sob cze 12, 2010 6:29 am

Chciałem wrzucić na niepoprawnych zapis wideo z czwartku, ale moim zdaniem powinniście popracować nad dykcją plus dźwięk dobywa się "jak z butelki". Czekam na lepsze wideo i tak jak najszybciej. Musimy zacząć promować nasze studio telewizyjne i to jak najszybciej. Wybory za tydzień!
Pozdrawiam.
Pozdrawiam

**********

Niepoprawni: "pro publico bono".

Awatar użytkownika
neteor
Posty: 22
Rejestracja: pn lis 30, 2009 2:54 pm

Re: Wieczór wyborczy 2010 - na żywo w Konfederacji

Postautor: neteor » sob cze 12, 2010 11:04 pm

Dźwięk jest jaki jest - mógłby być gorszy ;) Być może uda się go poprawić, ale nawet jeśli nie, to przeceniałbym tego aspektu. To są pierwsze kroki w telewizję internetową - gdy to wszystko okrzepnie i nabierzemy doświadczenia, będzie można pomyśleć o lepszym, bardziej zaawansowanym sprzęcie - zarówno audio jak i wideo. Na początku chodzi o to, żeby w ogóle ruszyć - przynajmniej ja wychodzę z tego założenia.

Realia są takie jak są - rynek telewizyjny jest tak skonstruowany, że jedynie poprzez budowę opiniotwórczej telewizji w sieci można coś ugrać. A internet znaczy coraz więcej... Zanim będzie polski Fox News, od czegoś zacząć musimy :)
Neteor - polski blogoportal http://neteor.blogspot.com

Awatar użytkownika
gawrion
Posty: 1497
Rejestracja: czw lut 12, 2009 5:08 am

Re: Wieczór wyborczy 2010 - na żywo w Konfederacji

Postautor: gawrion » ndz cze 13, 2010 6:45 pm

Jeśli chodzi o dźwięk, to słyszę zbyt mocno ustawione odszumianie. Może lepiej zrobić dźwięk bardziej naturalny? Jak rozwiązane jest nadawanie na żywo i jak technicznie będzie wyglądał streaming?

Awatar użytkownika
neteor
Posty: 22
Rejestracja: pn lis 30, 2009 2:54 pm

Re: Wieczór wyborczy 2010 - na żywo w Konfederacji

Postautor: neteor » pn cze 14, 2010 12:52 pm

Nadawanie na żywo pójdzie za pośrednictwem serwisu Ustream.tv. Aby pokazywać na danej stronie relację na żywo wystarczy wkleić w dane miejsce kod podobny do tego, jaki służy do osadzania klipów z YouTube. Oczywiście dostarczę go :)

Co do dźwięku, chodzi redukcja szumów, wyłączyć ją można, ale nie przypuszczam, aby było od tego lepiej.
Neteor - polski blogoportal http://neteor.blogspot.com

Awatar użytkownika
danz
Posty: 475
Rejestracja: czw lut 12, 2009 10:07 pm

Re: Wieczór wyborczy 2010 - na żywo w Konfederacji

Postautor: danz » wt cze 15, 2010 6:58 am

Może wrzucicie jakiś komunikat co do wieczoru wyborczego? To już naprawdę ostatnie chwile przed burzą!
Pozdrawiam

**********

Niepoprawni: "pro publico bono".

Awatar użytkownika
neteor
Posty: 22
Rejestracja: pn lis 30, 2009 2:54 pm

Re: Wieczór wyborczy 2010 - na żywo w Konfederacji

Postautor: neteor » śr cze 16, 2010 12:40 pm

Baner promujący wieczór już jest na Neteorze, gotowe kody wysłałem do Blogpress.pl i Niepoprawnych. Poza tym w Neteor TV komunikat o wieczorze.
Neteor - polski blogoportal http://neteor.blogspot.com

Awatar użytkownika
neteor
Posty: 22
Rejestracja: pn lis 30, 2009 2:54 pm

Re: Wieczór wyborczy 2010 - na żywo w Konfederacji

Postautor: neteor » czw cze 17, 2010 10:03 pm

Witam Konfederatów!

Informacje o wieczorze wyborczym są już we wszystkich trzech serwisach, jakie patronują przedsięwzięciu - to świetnie. Reklama wieczoru wyborczego ciszy wyborczej nie narusza, więc w tych gorących dniach może sobie spokojnie wisieć.

Co do konkretów - niestety ze względów czysto technicznych nie da rady zorganizować łączeń przez Skype, które pierwotnie planowałem. Wspomniałem już o tym Czarkowi, teraz piszę i tutaj. W tym zakresie na razie przegrywamy z techniką. Żaden ze sposobów na zmiksowanie dźwięku wychodzącego i przychodzącego w jeden strumień się nie powiodły - a próbowałem wszystkiego, co nam w Poznaniu przyszło do głowy, włącznie z działaniami egzotycznymi, o których nie wspomnę, żeby nie narazić się na wyśmianie ;) Będziemy o tym myśleć, możliwe, że wreszcie się uda, ale nie przy wieczorze wyborczym.

Sama transmisja się odbędzie oczywiście zgodnie z planem. Jutro wyślę kody transmisji, żeby można było przed "godziną zero" sprawdzić, czy wszystko poprawnie się wyświetla.
Neteor - polski blogoportal http://neteor.blogspot.com

Awatar użytkownika
neteor
Posty: 22
Rejestracja: pn lis 30, 2009 2:54 pm

Re: Wieczór wyborczy 2010 - na żywo w Konfederacji

Postautor: neteor » ndz cze 20, 2010 10:31 pm

Witam!

Nie obyło się bez komplikacji, ale udało się szczęśliwie zrealizować transmisję. Były problemy z oprogramowaniem i częściowo z łączem, co spowodowało, że dwa razy "wypadliśmy" i obcięło kilka sekund końcówki. Zatem bardziej Superstacja niż FOX News, ale od czegoś trzeba zacząć w końcu... Gawrion dawał znać, że transmisja się tnie, ale trudno mi powiedzieć, z jakiego powodu - dostawaliśmy sygnały, że u innych chodzi płynnie. Natomiast był asynchron, ale w graniach normy - wszak sygnał zahaczał o USA ;)

Serdeczne dzięki za promocję akcji i za wszelką pomoc ze strony Konfederacji - mam nadzieję, że to pierwszy z wielu wspólnych projektów. Piszcie śmiało, co sądzicie. Co wyszło znośnie, co było do dupy. Konstruktywna krytyka przyda się nam na przyszłość.
Neteor - polski blogoportal http://neteor.blogspot.com

Awatar użytkownika
gawrion
Posty: 1497
Rejestracja: czw lut 12, 2009 5:08 am

Re: Wieczór wyborczy 2010 - na żywo w Konfederacji

Postautor: gawrion » pn cze 21, 2010 12:54 am

U mnie na początku cięło okrutnie. Z tego co pisał Danz także. Kumpel z Olsztyna pisał mi że także tnie. Na pewno gdzieś było wąskie gardło. Po jakiejś godzince, a może krótszym czasie już nie cięło. Generalnie, jak na pierwszą tego typu akcję - bardzo dobrze. Gratulacje!

Awatar użytkownika
danz
Posty: 475
Rejestracja: czw lut 12, 2009 10:07 pm

Re: Wieczór wyborczy 2010 - na żywo w Konfederacji

Postautor: danz » pn cze 21, 2010 4:47 am

Na początku było tak sobie, ale później relacja się rozkręciła. Szkoda, że początek był nieudany.
Ale, ale jest 4 lipca!
Pozdrawiam. :)
Pozdrawiam

**********

Niepoprawni: "pro publico bono".

Awatar użytkownika
Kuki
Posty: 2013
Rejestracja: czw lut 12, 2009 7:13 am

Re: Wieczór wyborczy 2010 - na żywo w Konfederacji

Postautor: Kuki » pn cze 21, 2010 7:41 pm

u mnie szło nawet nieźle, ale ze sporym opóźnieniem. wyniki były znane od kilku minut, a tu trzeba czekać :D
potem zostawiłem nppl i wszedłem przez BPress na serwer TV - tam było płynniej.

początek był nudny. za mało było jakichś przerywników. przydałyby się jakieś promocyjne filmy, a potem
- po ciszy - propaganda multimedialna ;)

Awatar użytkownika
neteor
Posty: 22
Rejestracja: pn lis 30, 2009 2:54 pm

Re: Wieczór wyborczy 2010 - na żywo w Konfederacji

Postautor: neteor » pn cze 21, 2010 7:48 pm

Sądzę, że te zacinki na początku były skutkiem negatywnego dla nas stosunku liczby widzów do prędkości łącza. Transmisja szła po łączu 1 MB i to przy większej liczbie widzów właśnie na początku powodowało lagi. Potem się to ustabilizowało, ale niestety część ludzi technika odprawiła z kwitkiem. Jednak jeśli wszystko dobrze pójdzie, we wrześniu/październiku będziemy mieć do dyspozycji kilkakrotnie szybsze łącze, co powinno ułatwić podobne przedsięwzięcia.

Merytorycznie oceniam, że wypadło sensownie. Udało się wykorzystać trochę fajnych efektów, które uatrakcyjniły przekaz. Szkoda na pewno początku, gdzie były problemy, ale potem było nieźle.

Teraz warto porozmawiać o kolejnych aspektach współpracy w ramach Konfederacji. Wzajemna agregacja, etc. Trzeba pójść za ciosem.
Neteor - polski blogoportal http://neteor.blogspot.com

Awatar użytkownika
neteor
Posty: 22
Rejestracja: pn lis 30, 2009 2:54 pm

Re: Wieczór wyborczy 2010 - na żywo w Konfederacji

Postautor: neteor » pn cze 21, 2010 8:03 pm

@ Kuki

Opóźnienie było, fakt. Ale przynajmniej płynnie u Ciebie chodziło, nie każdy miał to szczęście ;)

Scenariusz zdeterminowała cisza wyborcza :) Przed 20:00 chciałem ją uszanować, więc spotów wyborczych nie puszczaliśmy. Daliśmy je potem, z czym można dyskutować, ale chciałem podsumować jakoś przebieg tej kampanii w wymiarze multimedialnym właśnie. Były też - gdyby umknęło czyjejś uwadze - klipy promujące Blogpress i Niepoprawnych. Pojawiły się mniej więcej w środku transmisji i w końcówce.

Rzuty oka na wyniki sondażowe na tvn24.pl i tvp.info (podgląd stron na żywo) też nieźle wyszły. Jak na debiut - przyzwoicie.
Neteor - polski blogoportal http://neteor.blogspot.com

Awatar użytkownika
Kuki
Posty: 2013
Rejestracja: czw lut 12, 2009 7:13 am

Re: Wieczór wyborczy 2010 - na żywo w Konfederacji

Postautor: Kuki » wt cze 22, 2010 6:34 am

neteor pisze:Teraz warto porozmawiać o kolejnych aspektach współpracy w ramach Konfederacji. Wzajemna agregacja, etc. Trzeba pójść za ciosem.


jak najbardziej. jakieś konkrety z Twojej strony i Blogpressu?

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt cze 22, 2010 6:43 am przez Kuki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kuki
Posty: 2013
Rejestracja: czw lut 12, 2009 7:13 am

Re: Wieczór wyborczy 2010 - na żywo w Konfederacji

Postautor: Kuki » wt cze 22, 2010 6:38 am

napisałem o początku - było raczej kiepsko. potem lepiej. zauważyłem przerywniki - to one ożywiły przekaz.
też uważam, że jak na debiut było całkiem przyzwoicie.

pozdr
Ostatnio zmieniony wt cze 22, 2010 8:29 am przez Kuki, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Konfederacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron