Reguły, zasady, kryteria

Moderatorzy: Moherowy Fighter, gawrion

Awatar użytkownika
gawrion
Posty: 1497
Rejestracja: czw lut 12, 2009 5:08 am

Reguły, zasady, kryteria

Postautor: gawrion » ndz wrz 06, 2009 12:45 am

Jestem za tym aby przystąpiło jak najwięcej społeczności - stworzy to szansę lepszego "zaistnienia" naszej wspólnej inicjatywy (jaka ona by nie była:). Dobrze by było poszukać społeczności, które za bardzo z nami się nie krzyżują, tak aby oddziaływaniem ogarnąć jak najszerszą przestrzeń. Sądzę że na początku nie powinno być problemów z osiąganiem konsensusu, bo przecież nie będziemy się rzucać na kontrowersyjną współpracę (ale także podstawowe cele należy obgadać). Wypadałoby tylko określić pewne kryteria, warunki uczestnictwa:

1. Kto może uczestniczyć?

Wydaje mi się że tylko przedstawiciele wyraźnie samodzielnych, samoistniejących i samostanowiących o sobie serwisów, społeczności, portali internetowych etc.

2. Kto co może?

Każde środowisko miałoby jeden głos. Trzeba by było ustalić w jakiej formie byłyby przedstawiane formalnie wiążące naszą konfederację oświadczenia ze stron - tu chyba należy dać wolną rękę każdemu ze środowisk. Ważne aby oświadczenia te były dla reszty zrozumiałe.

3. Co robimy?

Na początek proponujemy ze swojej strony wykorzystanie do wspólnych celów Twittera. Proponuję tej propozycji poświęcić osobny wątek. Oczywiście wchodze w grę inne wspólne akcje - ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.

Awatar użytkownika
gawrion
Posty: 1497
Rejestracja: czw lut 12, 2009 5:08 am

Re: Reguły, zasady, kryteria

Postautor: gawrion » ndz wrz 06, 2009 2:32 pm

PILNE! Czy to nasze forum ma być publiczne? Tzn widoczne dla wszystkich? Czy też ma być niejawne? Na chwilę obecną jest widoczne dla wszystkich osób.

Awatar użytkownika
Foxx
Posty: 46
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 9:46 pm

Re: Reguły, zasady, kryteria

Postautor: Foxx » ndz wrz 06, 2009 3:00 pm

Ja podtrzymuję propozycję, że powinniśmy w ograniczonym składzie uzgodnić kwestie, pod którymi możemy się wszyscy podpisać, a później to opublikować pod dyskusję na naszych portalach.

Listę dyskutantów na pewno powiększyłbym o MarkaD (w porównaniu do tej, którą znam: przedstawiciele trzech portali wymienionych przez Jacka, on sam, oraz oczywiście Moherowy.

Awatar użytkownika
Jaku
Posty: 77
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 11:43 pm

Re: Reguły, zasady, kryteria

Postautor: Jaku » ndz wrz 06, 2009 3:21 pm

W dyskusji na temat charakteru i zasad współpracy powinny brać udział wszelkie podmioty które potem będą zaangażowane aby każdy z nich był równouprawniony. Jestem za zaproszeniem dalszych reprezentacji. Nie możemy się zamykać w trójkącie.

Awatar użytkownika
Foxx
Posty: 46
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 9:46 pm

Re: Reguły, zasady, kryteria

Postautor: Foxx » ndz wrz 06, 2009 3:26 pm

Ja nie postuluję "zamknięcia w trójkącie". Obawiam się jednak, że ze względu na wszelkie różnice i stopień szczegółowości projektu, rzecz się rozmyje w off-topach i niekończących się dyskusjach.

Sergiusz TXT
Posty: 28
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 10:12 pm

Re: Reguły, zasady, kryteria

Postautor: Sergiusz TXT » ndz wrz 06, 2009 3:39 pm

Dla mnie to nie czyni różnicy czy będziemy rozmawiać na forum publicznym czy prywatnym. Jak Wam pasuje.

Sergiusz TXT
Posty: 28
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 10:12 pm

Re: Reguły, zasady, kryteria

Postautor: Sergiusz TXT » ndz wrz 06, 2009 3:43 pm

Powtórzę po raz kolejny, że jestem za zaproszeniem wszystkich potencjalnie zainteresowanych, od początku. Tworzenie wąskiego klubu do dyskusji na temat inicjatywy Jacka Jareckiego nie ma sensu i tylko dałoby pretekst do kolejnych kwasów, bo ktoś się poczuje pominięty itd. Pamiętajcie, że tzw. czynnik ludzki zwykle bierze górę nad meritum.

Awatar użytkownika
Foxx
Posty: 46
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 9:46 pm

Re: Reguły, zasady, kryteria

Postautor: Foxx » ndz wrz 06, 2009 3:45 pm

Ależ ja się tylko podzieliłem swoją opinią, bez ciśnienia :)


Wróć do „Konfederacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron