Potwierdzenie przybycia, zgłaszanie osób, inicjatyw

Moderatorzy: Moherowy Fighter, gawrion

Awatar użytkownika
gawrion
Posty: 1497
Rejestracja: czw lut 12, 2009 5:08 am

Potwierdzenie przybycia, zgłaszanie osób, inicjatyw

Postautor: gawrion » ndz wrz 06, 2009 12:15 am

Forum gotowe. Proszę zgłaszać inicjatywy, które wspólnie zaprosimy do rozmów. Proszę także o zgłaszanie konkretnych nicków, które admini forum będą przepuszczać do tego zamkniętego forum. Ze względów technicznych rejestracja na forum jest uzależniona i równoważna z rejestracją na niepoprawnych - tak skonstruowane jest forum.

No to do dzieła ;)

Sergiusz TXT
Posty: 28
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 10:12 pm

Re: Potwierdzenie przybycia, zgłaszanie osób, inicjatyw

Postautor: Sergiusz TXT » ndz wrz 06, 2009 12:25 am

Świetnie! Udało mi się zalogować na ten sam login i hasło, znaczy działa =)

W takim razie powtórzę com napisał przed chwilą: zaprośmy jak najwięcej ludzi. Większość jest "po przejściach" więc syndrom sejmiku nam nie grozi za bardzo, natomiast niedobrze by było, gdyby ktoś czuł się na starcie pominięty. Jacka Jareckiego już dodaliście? =)

Serg.

Awatar użytkownika
Jaku
Posty: 77
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 11:43 pm

Re: Potwierdzenie przybycia, zgłaszanie osób, inicjatyw

Postautor: Jaku » ndz wrz 06, 2009 12:31 am

To ja też powtórzę: Jeśli zgoda, to pełna, jeśli nowe otwarcie - to dla wszystkich. Przedstawiciele powinni być ludźmi kulturalnymi i to powinno wyeliminować spór. Jeśli już na początku zaczyna się ostracyzm i podwójne standardy to co będzie dalej?

Witam wszystkich i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
gawrion
Posty: 1497
Rejestracja: czw lut 12, 2009 5:08 am

Re: Potwierdzenie przybycia, zgłaszanie osób, inicjatyw

Postautor: gawrion » ndz wrz 06, 2009 12:49 am

Także jestem za tym aby przystąpiło jak najwięcej społeczności - więcej tu:
viewtopic.php?f=39&t=270

Tutaj proponuję się zgłaszać - zgłaszać inicjatywy i ludzi do forum. Twórzmy od razu odpowiednie tematy, wątki tak by mieć od razu uporządkowane "warunki" pracy.

Awatar użytkownika
gawrion
Posty: 1497
Rejestracja: czw lut 12, 2009 5:08 am

Re: Potwierdzenie przybycia, zgłaszanie osób, inicjatyw

Postautor: gawrion » ndz wrz 06, 2009 12:52 am

Jacek Jarecki - dodaję do forum jako człowieka zasłużonego dla inicjatywy ;) Kto ma mieć formalny, równy głos proponuję ustalić w wątku dotyczącym reguł:
viewtopic.php?f=39&t=270

Awatar użytkownika
Jaku
Posty: 77
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 11:43 pm

Re: Potwierdzenie przybycia, zgłaszanie osób, inicjatyw

Postautor: Jaku » ndz wrz 06, 2009 12:53 am

Skoro Blogpress jest póki co niechciany to proponuje FYM-a jako reprezentanta Polis, Budyń powinien znać kogoś z Frondy (tamto środowisko jest cenne).

Awatar użytkownika
danz
Posty: 475
Rejestracja: czw lut 12, 2009 10:07 pm

Re: Potwierdzenie przybycia, zgłaszanie osób, inicjatyw

Postautor: danz » ndz wrz 06, 2009 1:30 am

A takie portale jak: Tusk-watch i Buffetowa-watch?
Mamy z nimi kontakty?
Pozdro.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Moherowy Fighter
Posty: 85
Rejestracja: czw maja 14, 2009 10:20 pm

Re: Potwierdzenie przybycia, zgłaszanie osób, inicjatyw

Postautor: Moherowy Fighter » ndz wrz 06, 2009 2:11 am

Witam jako gospodarz Forum. Mam nadzieję, że będzie tutaj grzecznie. :lol: Jak nie to zawołam wykidajłę. :o

Ale do rzeczy.

Powiem tak.

Stanowisko Foxxa w sprawie Blogpress, aczkolwiek rozumiem, to nie za bardzo mi się podoba z jednego głównego powodu. Mianowicie, gdy proponowałem swoje zasady, to wyraźnie napisałem, że:

5. Niedopuszczalne jest korzystanie z Integratora w celach sprzecznych z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, a szczególnie z jej art. 13, jak również mając na celu popełnienie przestępstwa określonego w art 119. § 1. Kodeksu karnego: Kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto publicznie nawołuje do popełnienia przestępstwa określonego w § 1.


O ile mi wiadomo w przypadku Blogpressu takie coś nie zachodzi.

I teraz sobie wyobraźmy taką sytuację, że ktokolwiek inny (chętny do wejścia do KIIP'a) mówi tak:
"OK. Jeśli z nami, to również z Blogpressem."
I co wtedy? Dupa blada, bo BM24 Blogpressu w systemie nie widzi. A przecież ten inny, to może być arcyciekawy, cenny itp. "Klaster" w KIIPie.

Albo, podobnie, ktokolwiek inny (j.w. - arcyciekawy, cenny etc.) powie:
"OK. Jeśli z nami, to bez BM24."
i znowu dupa blada.

Ja natomiast, gdy pisałem KIIP - zasada, to wyraźnie przedstawiłem swoje kardynalne stanowisko:

Mimo to ich relacje są równorzędne, partnerskie i mające na względzie dążenie do integracji środowiska prawicy istniejącego w przestrzeni wirtualnej. Jakiekolwiek spory pomiędzy jakimikolwiek podmiotami (lub w ich obrębie jako całości) są rozstrzygane w taki sposób, by efektem tego była obopólna satysfakcja zainteresowanych stron, nie traciły one z pola widzenia imperatywu głównego, jakim jest integracja środowiska, stanowiło to wspólne doświadczenie i wskazówki na przyszłość. Ponadto, spory takowe powinny podlegać natychmiastowemu wyjaśnieniu, nie stanowić przesłanki do ich zadawnienia i eksplodowania w przyszłości oraz stania się pożywką do działań dezintegracyjnych. Zainteresowane podmioty powinny takie spory rozstrzygać w taki sposób, by dla ich użytkowników były jasne przesłanki, powody, motywy i działania będące podłożem sporu/konfliktu, jak również te wszystkie podjęte kroki i przedsięwzięcia, których celem miałoby być rozwiązanie takowego lub innego problemu. Dotyczyć to powinno zarówno drobnych zatargów jak i dużych konfliktów.

I teraz, nie za bardzo wiem, jakie jest rozwiązanie.

Moherowy Fighter
Posty: 85
Rejestracja: czw maja 14, 2009 10:20 pm

Re: Potwierdzenie przybycia, zgłaszanie osób, inicjatyw

Postautor: Moherowy Fighter » ndz wrz 06, 2009 2:15 am

gawrion pisze:Jacek Jarecki - dodaję do forum jako człowieka zasłużonego dla inicjatywy ;) Kto ma mieć formalny, równy głos proponuję ustalić w wątku dotyczącym reguł:
viewtopic.php?f=39&t=270


Popieram kandydaturę Jacka.

Gawrion, ten wątek, który zapodałeś, to do dyskusji "wewnętrznych" nt. "dyskusji". Co się zaś tyczy opracowywania samych jawnych zasad działania KIIP'a, to chciałbym to widzieć tutaj http://www.niepoprawni.pl/forum/viewtopic.php?f=38&t=189 by nie kaszaniło całej koncepcji.

Awatar użytkownika
gawrion
Posty: 1497
Rejestracja: czw lut 12, 2009 5:08 am

Re: Potwierdzenie przybycia, zgłaszanie osób, inicjatyw

Postautor: gawrion » ndz wrz 06, 2009 2:25 am

Fighterze - prośba. Na razie forum "Konfederacja" traktujmy jako forum dla spraw projektu bezpośrednio nie wypływającego z zasad Twojego Integratora. Uzasadnienie - geneza tej inicjatywy jest odrębna, potencjalne środowiska nie muszą wcale być na bieżąco z Twoimi koncepcjami, na razie same środowiska (ich przedstawiciele) muszą wypowiedzieć się co do warunków, podstaw współpracy. Z drugiej strony dałem Ci dostęp do tego forum, ponieważ Twoja biegłość w tym temacie może się nam przydać. Tak samo umieściłem to podforum w Twoim forum ponieważ Twoje gotowe rozwiązania mogą się nam przydać i szkoda by było Twojej pracy.

Na samym początku celem samym w sobie powinno być wytypowanie i zebranie tutaj jak najszerszego frontu internetowych inicjatyw mających wspólny lub conajmniej krzyżujący się system wartości.

Moherowy Fighter
Posty: 85
Rejestracja: czw maja 14, 2009 10:20 pm

Re: Potwierdzenie przybycia, zgłaszanie osób, inicjatyw

Postautor: Moherowy Fighter » ndz wrz 06, 2009 2:30 am

gawrion pisze:Fighterze - prośba. Na razie forum "Konfederacja" traktujmy jako forum dla spraw projektu bezpośrednio nie wypływającego z zasad Twojego Integratora. Uzasadnienie - geneza tej inicjatywy jest odrębna, potencjalne środowiska nie muszą wcale być na bieżąco z Twoimi koncepcjami, na razie same środowiska (ich przedstawiciele) muszą wypowiedzieć się co do warunków, podstaw współpracy. Z drugiej strony dałem Ci dostęp do tego forum, ponieważ Twoja biegłość w tym temacie może się nam przydać. Tak samo umieściłem to podforum w Twoim forum ponieważ Twoje gotowe rozwiązania mogą się nam przydać i szkoda by było Twojej pracy.

Na samym początku celem samym w sobie powinno być wytypowanie i zebranie tutaj jak najszerszego frontu internetowych inicjatyw mających wspólny lub conajmniej krzyżujący się system wartości.


Super wszystko zrozumiałem. Ino, gdy nie będzie grzecznie to.... :shock:

Awatar użytkownika
danz
Posty: 475
Rejestracja: czw lut 12, 2009 10:07 pm

Re: Potwierdzenie przybycia, zgłaszanie osób, inicjatyw

Postautor: danz » ndz wrz 06, 2009 4:27 am

Nic Fighterze, teraz ten cyrk Twój to i małpy też.
Ściągaj prawicowe szlachciury z całej blogosfery, oby tylko krew się nie polała.
Pozdrawiam i ściskam kciuki.
Pozdrawiam

**********

Niepoprawni: "pro publico bono".

Awatar użytkownika
Foxx
Posty: 46
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 9:46 pm

Re: Potwierdzenie przybycia, zgłaszanie osób, inicjatyw

Postautor: Foxx » ndz wrz 06, 2009 8:35 am

Jestem, chociaż mam wrażenie, że jeszcze godzinę temu nie miałem dostępu ;)

Moherowy Fighter
Posty: 85
Rejestracja: czw maja 14, 2009 10:20 pm

Re: Potwierdzenie przybycia, zgłaszanie osób, inicjatyw

Postautor: Moherowy Fighter » ndz wrz 06, 2009 10:49 am

Znam już przesłanki stojące za decyzją środowiska BM24, które mnie przekonują. I wiem, że nie są one ambicjonalne lub jakiegoś takiego typu, lecz że są oparte na porażających doświadczeniach.

Tedy wycofuję stąd http://www.niepoprawni.pl/forum/viewtopic.php?f=39&t=269#p2770 swoje zastrzeżenia, w dalszym ciągu jednak uznając zasadność oparcia integracji na takim fundamencie.

Awatar użytkownika
Foxx
Posty: 46
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 9:46 pm

Re: Potwierdzenie przybycia, zgłaszanie osób, inicjatyw

Postautor: Foxx » ndz wrz 06, 2009 11:48 am

Ja tylko powtórzę - chodzi nam wyłącznie o takie techniczne rozwiązanie "integratora", by u nas nie pojawiały się treści z Blogpressu i odwrotnie.

Moherowy Fighter
Posty: 85
Rejestracja: czw maja 14, 2009 10:20 pm

Re: Potwierdzenie przybycia, zgłaszanie osób, inicjatyw

Postautor: Moherowy Fighter » ndz wrz 06, 2009 2:30 pm

Foxx pisze:Ja tylko powtórzę - chodzi nam wyłącznie o takie techniczne rozwiązanie "integratora", by u nas nie pojawiały się treści z Blogpressu i odwrotnie.


Technicy pogłówkują nad konkretnym rozwiązaniem. Stworzy się również odnośnie tego jakąś zasadę. W końcu, zawsze może być gorzej. ;)

Awatar użytkownika
Foxx
Posty: 46
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 9:46 pm

Re: Potwierdzenie przybycia, zgłaszanie osób, inicjatyw

Postautor: Foxx » ndz wrz 06, 2009 7:20 pm


Awatar użytkownika
MarkD
Posty: 513
Rejestracja: czw lut 12, 2009 7:22 pm

Foxx

Postautor: MarkD » ndz wrz 06, 2009 7:50 pm

Jeśli faktycznie te osoby firmują tekstowisko, to mamy problem.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart


Sergiusz TXT
Posty: 28
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 10:12 pm

Re: Potwierdzenie przybycia, zgłaszanie osób, inicjatyw

Postautor: Sergiusz TXT » pn wrz 07, 2009 1:06 am

Widzę, że ckwadrat mocno odleciał. No cóż, nie tylko nie ma pojęcia o TXT, ale jeszcze ma odwagę czynić z tego argument przeciw? Dość wredny atak. Nie wiem czy mam się dziwić?

Awatar użytkownika
Foxx
Posty: 46
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 9:46 pm

Re: Potwierdzenie przybycia, zgłaszanie osób, inicjatyw

Postautor: Foxx » pn wrz 07, 2009 6:31 am

No więc, jest to mała próbka sposobu działania Blogpressu i ich stylu odnoszenia się do innych (chodzi również o formę oraz styl komentarzy niezmiennie płynących ad personam). Stąd, Marku, Twój komentarz mnie nieco zdziwił. Chyba nie wymaga specjalnego rozwijania fakt, że gdybym po lekturze notki Jacka wszedł na SG TXT i zobaczył tam Azraela, czy RRK - mimo obszernych wyjaśnień Sergiusza w innym wątku - raczej bym się tam nie zarejestrował z deklaracją pełnej gotowości do rozmów. I to ze stuprocentową akceptacją Maryli.

Ja naprawdę bardzo uważnie przejrzałem teksty wiszące na NP.pl i TXT - oraz komentarze - zanim powyższą czynność wykonałem. Natomiast na poziomie ckwadrata dyskutować o "integracji" nie zamierzam, co deklarowałem od początku, wywołując tu pewne poruszenie.

Gość

Re: Potwierdzenie przybycia, zgłaszanie osób, inicjatyw

Postautor: Gość » pn wrz 07, 2009 8:44 am

Rozumiem, że bierzecie się do roboty. Z Blogmedia24: Fox, Maryla, Franek, Z Niepoprawnych - szefostwo, z TXT Sergiusz, Igła i Referent. Zacznijcie od jakiegoś prostego gestu, moim zdaniem w rodzaju wymiany bannerów. Ważny był tez na Niepoprawnych głos Tygrysa, bo tu i o poza sieciowe może chodzić kontakty. I żeby tak więcej nie było jak ostatnio zwykle, że blogerzy robią coś w realu i jest więcej reporterów niż uczestników, bo to obciach tylko.
Rację ma Sergiusz, że to ma być sieć. To, że są i będą ataki to zrozumiałe i pewne było od samego początku. Tym się nie przejmować bo uderzacie w stół i tu nie tylko nożyce się odezwą.

Awatar użytkownika
Foxx
Posty: 46
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 9:46 pm

Re: Potwierdzenie przybycia, zgłaszanie osób, inicjatyw

Postautor: Foxx » pn wrz 07, 2009 2:44 pm

Z naszej strony, dostałem wszelkie pełnomocnictwa do reprezentowania BM24. Maryla, czy Franek w razie potrzeby dołączą, ale ustaliliśmy, że rozmowy prowadzę ja.

Awatar użytkownika
danz
Posty: 475
Rejestracja: czw lut 12, 2009 10:07 pm

Re: Potwierdzenie przybycia, zgłaszanie osób, inicjatyw

Postautor: danz » pn wrz 07, 2009 8:46 pm

Parę zdań ode mnie....
Inicjatywa jest konkretnym sprawdzianem blogerskiej społeczności, na ile jesteśmy w stanie ze sobą współpracować (w obrębie 3-4 portali).
Aby sprawdzić jak ta współpraca będzie wyglądać w praktyce powinniśmy zacząć od prostych pomysłów. Np. inicjatywa MarkaD. (SG niepoprawnych). Ważne jest, aby każdy poczuł się w tej dyskusji wysłuchany, no i żeby nie skończyło się wyłącznie na samej dyskusji.
Chciałbym, żeby pojawili się tu także przedstawiciele Tusk-watcha, Frondy, HGW-watch. Czy ktoś może zaprosić w imieniu niepoprawnych pozostałe środowiska prawicowe? Ważne, żeby doszło do wymiany poglądów i wymiany konktaktów.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam

**********

Niepoprawni: "pro publico bono".

Budyń78
Posty: 628
Rejestracja: czw lut 12, 2009 10:19 pm

Re: Potwierdzenie przybycia, zgłaszanie osób, inicjatyw

Postautor: Budyń78 » pn wrz 07, 2009 11:32 pm

stanowisko blogpress.pl w sprawie integracji:
http://www.blogpress.pl/node/1430

Sergiusz TXT
Posty: 28
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 10:12 pm

Pilne! Kontakt do Foxxa

Postautor: Sergiusz TXT » wt wrz 08, 2009 11:33 pm

Hej ludzie! Ma ktoś telefon do Foxxa? Pomagam im przy naprawianiu strony, i po uruchomieniu crona, który tam nie działał od pary miesięcy, cały serwer dostał zadyszki. Muszę jakoś skontaktować się z Foxxem pilnie!

Serg.


Wróć do „Konfederacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron