Akcja "Blogerzy przeciwko cenzurze"

Forum projektu Integratora

Moderatorzy: Moherowy Fighter, gawrion

Blogmedia24.pl
Posty: 147
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 6:08 am

Akcja "Blogerzy przeciwko cenzurze"

Postautor: Blogmedia24.pl » pt lip 15, 2011 12:00 am

Prosimy o zamieszczenie przez redakcję NN adresu do strony i propagowanie zbierania podpisów

http://blogerzystopcenzurze.wordpress.com/

W sejmie znajdują się obecnie projekty ustaw do szybkiej legislacji , sprawa wazna i pilna !

Dziękuję

Maryla

My, niżej podpisani autorzy blogów internetowych domagamy się od władz Rzeczypospolitej Polskiej poszanowania wolności pozyskiwania i rozpowszechniania informacji gwarantowanej w artykule 54 Konstytucji RP. W szczególności:

- Sprzeciwiamy się temu, by władze państwowe miały prawo - poprzez nakazanie tego przedsiębiorcom telekomunikacyjnym - blokowania dostępu do jakichkolwiek zasobów udostępnianych w Internecie, choćby ich rozpowszechnianie było uznane za naruszające przepisy prawa; jesteśmy poważnie zaniepokojeni słowami premiera Donalda Tuska, który na spotkaniu z przedstawicielami organizacji społecznych w dniu 12 lipca 2011 r. stwierdził, że "w wielu przypadkach blokowanie lub filtrowanie witryn internetowych będzie najprostszą drogą do "zatrzymania przestępstwa" o charakterze jawnym i oczywistym, szczególnie w przypadku, kiedy ze względów technicznych lub prawnych długo trwałoby usunięcie jakiś treści, gdyby nie stosować tych technik".

- Sprzeciwiamy się temu, by dostawcom usług świadczonych drogą elektroniczną groziła jak obecnie odpowiedzialność karna lub cywilna za treści zamieszczane przez odbiorców tych usług, jeśli nie uniemożliwią dostępu do tych treści po otrzymaniu zwykłego donosu, bez wyroku lub nakazu sądu; właściciele serwerów, portali, blogów czy for internetowych nie mogą być zmuszani do odgrywania roli cenzorów z obawy przed taką odpowiedzialnością.

- Sprzeciwiamy się temu, by dostęp do informacji publicznej był na mocy ustawy ograniczony w jakimkolwiek zakresie - jak to próbuje uczynić się w przyjętym 5 lipca 2011 r. projekcie zmiany ustawy o dostępie do informacji publicznej, ograniczając bezwarunkowo dostęp do dokumentacji związanej z trwającymi postępowaniami sądowymi z udziałem Rzeczypospolitej Polskiej, Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego, negocjacjami w sprawie umów międzynarodowych czy procedurami prywatyzacyjnymi.

Wzywamy władze Rzeczpospolitej Polskiej do niewprowadzania przepisów prawnych dopuszczających przymusowe blokowanie dostępu do zasobów internetowych lub ograniczających dostęp do informacji publicznej. Wzywamy również do zmiany art. 14 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną w kierunku wyłączającym odpowiedzialność dostawców tych usług za treści zamieszczane przez usługobiorców nawet w przypadku otrzymania przez nich donosu, że treści te są bezprawne.

Celem akcji jest zgromadzenie pod listem jak największej liczby podpisów w celu przekazania władzom, że środowisko blogerskie sprzeciwia się pomysłom ograniczania dostępu do informacji publicznej .

Po zebraniu podpisów na stronie blogerzystopcenzurze list zostanie wysłany do premiera, prezydenta, marszałków Sejmu i Senatu, posłów i senatorów.

Osoby chcące być sygnatariuszami listu mogą wysłać swoją zgodę mailem na podany adres : stopcenzurze@o2.pl, albo mogą wyrazić podpisem w komentarzu pod treścią listu .

Wymagane dane to imię i nazwisko (lub pseudonim blogerski z podaniem adresu swojego bloga), adres bloga, e-mail (do wiadomości redakcji), opcjonalnie nazwa bloga.



Wchodzimy w ostatnią fazę walki Internautów o wolność słowa w sieci. Poprzednie akcje prowadzone wspólnie zatrzymały projekty , które miały wprowadzić przepisy prawa blokujące wolność w sieci.

Awatar użytkownika
stop toto
Posty: 1
Rejestracja: sob lut 02, 2013 12:39 am

Re: Akcja "Blogerzy przeciwko cenzurze"

Postautor: stop toto » sob lut 16, 2013 7:21 pm

Witam.

Najlepiej chyba zacząć od siebie . Może tak od cenzury na portalu Niepoprawni.pl

Mirosław Mrozewski.

*** cenzura na niepoprawni.pl
przez stop toto » 11 Lut 2013, 18:06

Redakcja niepoprawnych ocenzurowała mój wpis . Poprosiłem o pisemne uzasadnienie lecz nie otrzymałem odpowiedzi.
dlatego zażądałem likwidacji mego bloga - stop toto- na niepoprawni.pl jednakże zamiast zlikwidować mój blog po prostu zablokowała mi dostęp do zawartości.

Wpisy mego autorstwa są ciągle wyświetlane przez redakcje mimo mego sprzeciwu. Ostatni wpis ,ten ocenzurowany wstawiłem na jeden z mych autorskich blogów który podpisuje imieniem i nazwiskiem http://mmrozewski.gazetawarszawska.com/

Oświadczam tutaj publicznie - w razie nie ustosunkowania się do mej prośby o likwidacje wpisów i zamknięcia bloga , podejmę kroki prawne przeciw redakcji.

Jednocześnie domagam się publicznie odpowiedzi na pytanie
jakie były podstawy do ocenzurowania mego ostatniego wpisu .

Mirosław Mrozewski


Wróć do „Forum Integratora”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron