Nieposłuszeństwo obywatelskie

Forum projektu Integratora

Moderatorzy: Moherowy Fighter, gawrion

Blogmedia24.pl
Posty: 147
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 6:08 am

Nieposłuszeństwo obywatelskie

Postautor: Blogmedia24.pl » ndz sie 01, 2010 2:17 am

Ania Mieszczanek zaproponowała tekst protestu, jutro (1 sierpnia) bedzie wrzucony na petycje, wchodzicie w propagowanie akcji?

Deklaracja Obywateli - wersja na petycje.pl

Państwo nie służy Obywatelom. Politycy zapomnieli, że są na swoich miejscach z naszego wyboru. To groźne. Państwo trzeba w końcu naprawić.



1. Godzę się na istnienie państwa.

2. Godzę się na finansowanie tego państwa z moich, Podatnika, pieniędzy.

3. Godząc się na to, wyznaczam państwu zadanie: ma mnie chronić przed zewnętrznymi wrogami, a wewnątrz ma tworzyć ramy – przede wszystkim gospodarcze - dla godnego życia zwykłych obywateli. Gospodarka jest po to, żeby ludzie lepiej żyli.

4. Wymagam od państwa, by liczyło się z moją opinią

5. Wymagamod państwa, by zaprojektowało taki system podejmowania decyzji, który by uwzględniał moją opinię i opinie innych dorosłych Obywateli – obojga płci na równi.

6. Wymagam od państwa - by uznało istnienie różnych opinii i traktowało je jako równorzędne – wymagające uzgodnienia, a nie partyjnych przepychanek, zależnych od siły tego, kto się przepycha.

7. Wymagamod państwa - ponieważ rozumiem, że opinie często bywają sprzeczne – by zaprojektowało skuteczny sposób dochodzenia do uzgadniania rozwiązań, uwzględniających sprzeczne a nawet wykluczające się opinie.

8. Wymagamod państwa, by przestrzegało jasnych i zrozumiałych dla zwykłych obywateli reguł: nie kłam, nie kradnij, nie marnuj nie swoich pieniędzy, mów i pisz prawo tak, żeby zrozumiał cię zwykły człowiek..



9. Jeśli państwo

- ukrywa przede mną prawdę i dezinformuje mnie - tak jak w sprawie katastrofy smoleńskiej czy w sprawie deficytu budżetowego;

- uczestniczy w rywalizacji wybranych przez obywateli reprezentantów, zamiast zachęcać do współdziałania i wzajemnego szacunku ;

- toleruje przekręty i rozkradanie wspólnego majątku;

- nie dba o mnie, tylko tworzy kolejne bariery dla spokojnego rozwoju;

- zamyka oczy na rzeczywiste problemy społeczne;

- podejmuje bez mojej zgody wojny

ja - Obywatel – cofam moją zgodę na istnienie takiego państwa.



10. Cofam także moją zgodę na jego finansowanie.

11. Prawo wymaga ode mnie finansowania Państwa.Będę więc nadal płacić podatki.Jednocześnie jednak, poinformuję Premiera i Prezydenta, że nie zgadzam się, by moje podatki finansowały państwo, które nie służy Obywatelom.



Mailem prześlę niniejszą deklarację na adres: kontakt@kprm.gov.pl; listy@prezydent.pl

12. Jako Obywatel, oczekuję od Pana Premiera i Pana Prezydenta konkretnej odpowiedzi, opisującej jakie działania podjęli dla natychmiastowej naprawy wymienionych w pkt. 9 uchybień wobec państwa i jego Obywateli. Plany wieloletnie i kolejne obietnice nie są odpowiedzią na moje pytania. Jako Suweren, żądam planu konkretnych działań z podaniem terminu ich realizacji.


Anna Mieszczanek

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

Elżbieta Szmidt

kontakt@blogmedia24.pl

http://blogmedia24.pl/node/34215

Blogmedia24.pl
Posty: 147
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 6:08 am

Re: Nieposłuszeństwo obywatelskie

Postautor: Blogmedia24.pl » ndz sie 01, 2010 5:24 pm

gdyby tu ktokolwiek zajrzał i zechciał cokolwiek zrobić w temacie,

podaje linka do petycji


http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=5609

Awatar użytkownika
Kuki
Posty: 2013
Rejestracja: czw lut 12, 2009 7:13 am

Re: Nieposłuszeństwo obywatelskie

Postautor: Kuki » pn sie 02, 2010 9:03 am

petycja jest bardzo dobra. mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zajrzy.
mamy taką fajną mewę jako symbol nieposłuszeństwa obywatelskiego. muszę poszukać.
może się przyda.
dzięki.

Awatar użytkownika
Kuki
Posty: 2013
Rejestracja: czw lut 12, 2009 7:13 am

Re: Nieposłuszeństwo obywatelskie

Postautor: Kuki » pn sie 02, 2010 10:02 am

wrzucę link do petycji do rotatora.

Obrazek

wp
Posty: 1
Rejestracja: pt lut 11, 2011 12:29 pm

Re: Nieposłuszeństwo obywatelskie

Postautor: wp » wt mar 29, 2011 1:28 am

nie ma nas za wielu nieposłusznych

wp


Awatar użytkownika
falcon1958
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 24, 2011 6:09 am

Re: Nieposłuszeństwo obywatelskie

Postautor: falcon1958 » wt sie 16, 2011 1:10 am

Czytając tekst o nieposłuszeństwie obywatelskim tak jakoś przypomniały mi się słowa jednego z Kiemliczów z sienkiewiczowskiego Potopu: "ojciec prać? prać!".
Sądzę,że nadszedł czas,aby wyprać całą POtuskokrację z ich draństw,kłamliwych resetów,kreowania nienawiści szczególnie do PISu i śp.prezydenta L.Kaczyńskiego,z ich obłudy,fałszywych obiecanek przedwyborczych i megalomańskiej jedynosłuszności. Proponuję zatem hasło wyborcze: WYPRAć PO TUSKU!!!
falcon1958


Wróć do „Forum Integratora”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron