Integrator - zasady.

Forum projektu Integratora

Moderatorzy: Moherowy Fighter, gawrion

Moherowy Fighter
Posty: 85
Rejestracja: czw maja 14, 2009 10:20 pm

Integrator - zasady.

Postautor: Moherowy Fighter » czw maja 21, 2009 10:39 pm

Zasady naczelne:

1. Integrator jest samoistną, wirtualną zasadą, na podstawie której (i względem której) działają każde dające się wyabstrachować podmioty (serwisy/portale/blogi/strony internetowe/ itp.) skłonne tę zasadę przyjąć, ją stosować, wspierać jej rozwój, ją utrwalać oraz udoskonalać. Z Integratora, jako wirtualnej zasady, korzystać może każdy podmiot, który jest postrzegany i identyfikowany jako utożsamiający się z jakkolwiek pojętą opcją prawicową.

2. Do Integratora nie mają wstępu te podmioty, których zabarwienie ideowe, polityczne, programowe itp. jest lewackie bądź libertyńskie.

3. W Integratorze nie istnieje jakikolwiek byt instytucjonalno-organizacyjny, który strukturą zarządzałby, koordynował, określałby jej działanie oraz miał jakikolwiek nadzór, kontrolę lub władzę nad tymi, które się w niej znajdują.

4. Integrator nie jest inicjatywą żadnej formacji politycznej rozumianej w kategoriach jakkolwiek pojętej prawicy, nie jest też żadnym typem oddziaływania na pozostałe oraz nie służy zdobyciu przewagi nad kimkolwiek. Integrator jest własnością całego środowiska jakkolwiek rozumianej prawicy, i nie dopuszczalne jest, by mógł zostać przejęty przez jakąkolwiek formację identyfikowaną lub uznawaną za programowo, ideowo, światopoglądowo utożsamiającą się z prawicą.

5. Niedopuszczalne jest korzystanie z Integratora w celach sprzecznych z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, a szczególnie z jej art. 13, jak również mając na celu popełnienie przestępstwa określonego w art 119. § 1. Kodeksu karnego: Kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto publicznie nawołuje do popełnienia przestępstwa określonego w § 1.

6. Integrator należy rozumieć jako koncepcję o charakterze wolnościowym, inicjatywę społeczną, dążącą do harmonii życia politycznego, społecznego, kulturowego itp. oraz odwołującą się do ducha porozumienia, pokojowego rozwiązywania różnorakich problemów, jednakże zawężoną do prawej strony sceny politycznej. Stąd więc w filozofii Integratora nie leży służenie jakimkolwiek nurtom autorytarnym, totalitarnym, dyktatorskim lub takim, które odwołują się do niszczenia czyjejkolwiek wolności.

7. Zasady Integratora są jawne, powszechnie dostępne i otwarte.

8. Działanie Integratora jest funkcją współkształtowanych zasad.


Zasady szczegółowe:

1. W ramach Integratora niedopuszczalne jest wydawanie "cenzurek prawicowości" przez kogokolwiek.

2. W ramach Integratora niedopuszczalne jest wzajemne polowanie na "agentów".

3. W ramach Integratora niedopuszczalne jest prowadzenie tajnych for, a tym bardziej w celu szkalowania/ oczerniania/.... pozostałych uczestników Integratora.

Tekstowisko
Posty: 105
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 12:14 am

Re: Integrator - zasady.

Postautor: Tekstowisko » pt wrz 11, 2009 5:03 pm

@Moherowy Fighter

Jeśli pozwolisz, mam taką refleksję. Rozumiem Twoją ideę, bo już trochę doczytałem w różnych miejscach. Natomiast jak patrzę na rozmaite komentarze pod adresem Konfederacji, która w jakimś stopniu wciela w życie Twoje idee, to widzę, że ludzie błędnie i źle kojarzą określenie "integracja". To znaczy rozumieją je nie jako przeciwieństwo "dezintegracji" tylko jako "scalanie", "centralizację", tworzenie jakiejś, nomen omen, zintegrowanej nad-struktury itp. Słowem, same niedobre rzeczy, prostą drogą prowadzące do... kolejnej dezintegracji.

Zwracam na to uwagę, bo dostrzegam tu spory problem w ludzkiej percepcji, co bezpośrednio przekłada się na przyswajalność Twoich idei. Zastanawiam się, czy może warto byłoby przemyśleć jakich nazw, słów-kluczy używać, by były adekwatne i wyrażały ideę, ale by też jednocześnie nie zrażały potencjalnie zainteresowanych. Rozumiesz: hasło to musi być coś, co da się zrozumieć bez zawiłych tłumaczeń i autorskich interpretacji, na które w boju - akcji zwykle nie ma miejsca ani czasu.

Ciekaw jestem, co Ty na to.

Pozdro.
Serg.

Blogmedia24.pl
Posty: 147
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 6:08 am

Re: Integrator - zasady.

Postautor: Blogmedia24.pl » śr wrz 16, 2009 1:47 am

co do zasad.

Jestem w tym pryncypialna i nic tego nie zmieni.

Na portalu NN pod wpisem @nowy33 , który mnie niczym nie zaskoczy, wklejono paszkwile na Franka z Blogpress produkcji Bernarda.
Uprzedzam, ze jestem pryncypialna, a pomiatać Franka, człowieka szanowanego nie pozwolę.
Prosze cos z tym zrobić.

Głupoty o "babie z broda" rozsyłane przez wiadomych osobników mailami po blogerach mnie nie interesuja, do tego poziomu szamba nigdy nie zejdę, ale
nie pozwole na rzucanie oszczerstw na człowieka, który nigdy nikogo nie zaatakował, a wielu pomógł bezinteresownie.

Dla waszej wiadomości - nadal pomaga i doradza jednej z osób z Blogpress swoimi opiniami .
Tylko Franka na to stać, dlatego jest obiektem opluwania, bo wiedzą, ze nie odda.

Ja nie żartuję. Chyba nie muszę tego udawadniać?

Awatar użytkownika
Foxx
Posty: 46
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 9:46 pm

Re: Integrator - zasady.

Postautor: Foxx » śr wrz 16, 2009 8:46 am

Dokładnie. Prośba o jakąś reakcję, która pozostając w zgodzie ze standardami NP.pl skutkowałaby uniknieciem ostrych ataków ad personam wobec człowieka, który nigdy nie stawał na żadnej linii frontu. Przeciwnie.

Jak ktos lubi postrzelać do tarczy - ma mnie i Marylę.

Awatar użytkownika
Kuki
Posty: 2013
Rejestracja: czw lut 12, 2009 7:13 am

Re: Integrator - zasady.

Postautor: Kuki » śr wrz 16, 2009 9:14 am

Blogmedia24.pl pisze: wklejono paszkwile na Franka z Blogpress produkcji Bernarda...

nie mogę znaleźć - proszę o linki (zawsze w tego typu wypadkach, bo brak czasu na szukanie)

Awatar użytkownika
Foxx
Posty: 46
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 9:46 pm

Re: Integrator - zasady.

Postautor: Foxx » śr wrz 16, 2009 9:46 am

W samej notce Ernest zwrócił uwagę np. na to:

(...) oraz uwielbieniem dla matki-założycielki i jakiegoś Franka z Mazur, co ma pancerz z wiary (ponoć z niego bardzo dobry człowiek, ale kto on zacz - nie wiem, może mąż albo konkubent matki-założycielki?, albo jej jakiś netowy absztyfikant? W każdym razie widziałem raz jak się rozliczał z kasy, którą wyłudzili na benefis. A jeśli trzyma kasę to musi być ważny). Jeśli ktoś ma jakieś informacje na temat tego Franka z Mazur – będę wdzięczny.

http://niepoprawni.pl/blog/78/witamy-bm ... ment-36494

To jest regularny paszkwil na najniższym poziomie. Powtarzam - nam chodzi wyłącznie o wyłączenie Franka z działań frontowych (zwłaszcza w stylu "Nie" - nawet retoryka i sfera zainteresowań identyczne), a nie jakiekolwiek sugestie dot. ograniczania wolności słowa, czy wewnętrznych standardów na NP.pl. Komentarze przejrzałem i teraz nie mogę znaleźć, ale jeszcze poszperam.

Blogmedia24.pl
Posty: 147
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 6:08 am

Re: Integrator - zasady.

Postautor: Blogmedia24.pl » śr wrz 16, 2009 1:23 pm

jak wyzej, nie zniżam się do reagowania na obraźliwe wpisy pod moim adresem - do szamba nie wchodzę.
Wiem o procederze rozsyłania maili - jeden "młody ambitny" z S24 nawet to ujawnił w swoim wpisie, o innych wiem
od tych, którzy takie maile otrzymują. Maile z obrzydliwymi szantazami do mnie przekazałam adwokatowi, jak
uporam sie ze sprawą cywilna z Janke, może skusze się na sprawe karną z inna osobą.
Materiału w mailach i na S24 az nadto. Licze również na na przesłanie mi maili rozsyłanych po blogerach,
jak postanowie tę sprawę ruszyć.


Ale to nie oznacza, ze pozwolę oczerniać bezkarnie Franka , kto Go zna, wie, dlaczego jest to wyjątkowo podłe ,
co wyprawia grupka z Blogpress.

Kuki - mój czas jest równie cenny, co Adminów NN , ale prosze :

http://niepoprawni.pl/blog/78/witamy-bm ... ment-36425

i "źródło"

http://anonymouse.org/cgi-bin/anon-www. ... mment-3609

w tym grajdołku wpatrzonym w Blogmedia24.pl i komentującym każde słowo u nas napisane, wiele tego typu g... można znaleźć, jak ktos lubi babrać sie w szambie.

Powtarzam - nikt z Was mnie nie zna, nikt o mnie nic nie wie. Nie obchodzi mnie, co za piramidalne bzdury wypisuje sie na mój temat, na zdrowie frustratom.

Natomiast nie pozwolę niszczyć i zniesławiać ludzi, których jedyna wada jest to, że są otwarci na pomoc innym i to otwarcie absolutnie, przez co są bezbronni.

Awatar użytkownika
Kuki
Posty: 2013
Rejestracja: czw lut 12, 2009 7:13 am

Re: Integrator - zasady.

Postautor: Kuki » śr wrz 16, 2009 3:26 pm

Blogmedia24.pl pisze:Kuki - mój czas jest równie cenny, co Adminów NN , ale proszę :

dziękuję za linki. mało zainteresowani mieli małe szanse na znalezienie źródeł.
ja staram się linkować (dla oszczędzenia czasu czytającym), jeśli oczywiście treść tego wymaga.
a inni admini nppl? też się chyba starają :)

Moherowy Fighter
Posty: 85
Rejestracja: czw maja 14, 2009 10:20 pm

Głos modera.

Postautor: Moherowy Fighter » czw wrz 17, 2009 10:51 pm

Przeczytałem dyskusję, którą rozpoczął wpis Blogmedia24.pl pod wpisem Tekstowiska. Myślę, że wszyscy obecni na tym forum zdają sobie sprawę z celu założenia tego wątku, pt. "Integrator - zasady". Nie powstał on po to, by ktokolwiek o kimkolwiek miałby w nim uzewnętrzniać swoje delikatnie mówiąc, pretensje lecz po to, by społeczność blogerska tworzyła zasady "naczelne" oraz "szczegółowe" dotyczące funkcjonowania Integratora. Jako moder mógłbym wobec tego potraktować te wpisy jako off-topowe i je usunąć, lecz mimo to zdecydowałem, by je zostawić. One o czymś mówiły lecz nie o temacie wątku. Mam taką prośbę, by dopóty dopóki jestem tutaj moderem respektować jedną z kardynalnych zasad forumowania, tj. robienia tego zgodnie z tematyką wątku. Bowiem, jeślibym miał akceptować dyskusję tak zjeżdżającą "na bok", to równie dobrze mógłbym załozyć wątek, pt. "Integrator - waśnie i spory". I w nim mogłaby się toczyć jakaś naparzanka w "tych" klimatach. Tak na marginesie, to również wpis Tekstowiska jest off-topowy.

Na BM24 zapowiedziałem, że projekt KIIP zamykam. To się może oczywiście zmienic, jeśli będzie taka potrzeba i zainteresowanie. Jednak, ponieważ zgodziłem się na NP.pl poprowadzić Forum Integratora, to wolałbym to robić wg. tych - nomen omen - zasda, które uważam za ważne. Jedną z nich jest to, by nie szukać sobie byle przyczyny do pisania cokolwiek, co komu przypasuje w danej chwili lecz by trzymać się tematu. Wątek "Integrator - zasady" ma charakter "techniczny", i dobrze byłoby, by takim pozostał. Tutaj miały być podawane wstępne propozycje zasad, na których Integrator miałby być zbudowany. Proponuję to przemyśleć, gdyż jestem całkowicie pewien, że prędzej czy później w ramach współpracy (np. w obrębie Konfederacji) sojusznicy zaczną wypracowywać (lub już wypracowują) sobie owe zasady "fundamentalne" i "techniczne", które przyjmą postać pewnego "Kodeksu Integratora". Sami zaczniecie tutaj wpisywać, co kto może, kiedy, w jakich okolicznościach itd. itd. A także jakimi ideami naczelnymi Integrator będzie się kierował oraz wy wraz z nim.

Ktoś chyba jeszcze nie zrozumiał, że Integrator to Zasada, zaś Zasada to Integrator. Jedno i drugie, to żadna Formuła, np. Konfederacja, Pakt, Sojusz, Unia etc. Integrator to koncepcja celowościowo-funkcjonalna, nie zaś podmiotowo-instytucjonalna. Stosować Integrator, to w nim zwyczajnie być, a nie "ratyfikować" układ o członkostwie. Zaś, jak stosować? A no według Zasad. I tyle.

Blogmedia24.pl
Posty: 147
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 6:08 am

Re: Integrator - zasady.

Postautor: Blogmedia24.pl » pt wrz 18, 2009 3:49 pm

Zasady bez zasad? Ciekawe, ale można widać i tak. Ja jestem "staroświecka" i dla mnie nie ma odejścia od "tak-tak nie-nie".

Pozdrawiam

Moherowy Fighter
Posty: 85
Rejestracja: czw maja 14, 2009 10:20 pm

Re: Integrator - zasady.

Postautor: Moherowy Fighter » pt wrz 18, 2009 9:11 pm

Blogmedia24.pl pisze:Zasady bez zasad? Ciekawe, ale można widać i tak. Ja jestem "staroświecka" i dla mnie nie ma odejścia od "tak-tak nie-nie".

Pozdrawiam


Czy mam może otworzyć wątek, pt. "Integrator - waśnie i spory"? Czy też chodzi o to, by rozwodnić właśnie ten wątek, który ma charakter "techniczny"? Nie wiem, jak to się robi tutaj w panelu modera lecz może powinienem poprosić o przeniesienie wymienionych przeze mnie komentarzy właśnie do nowego wątku pod nazwą "Integrator - wasnie i spory".

Blogmedia24.pl
Posty: 147
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 6:08 am

Re: Integrator - zasady.

Postautor: Blogmedia24.pl » sob wrz 19, 2009 1:09 am

Piszę u Was pierwszy raz od czasu "połamania lodów" między nami (z czego bardzo się cieszę o czym wiele razy pisałem) . Do tej pory tylko czytałem i kibicowałem Foxxowi jak tu z Wami rozmawiał :)

Napisałem niedawno że szkoda mi niewielkiego "kapitału" czasu na pisanie "nieproduktywne" . Dlatego nie pisze już o ludziach z .. i o tym co wypisują.

Przeczytałem dziś wpis użytkownika Nowy33 który jest osobnym wpisem z wieloma komentarzami. Pewnie lepiej byłoby zalogować się bezpośrednio tam i napisać "coś" o mnie (Użytkownik Nowy33 prosił o to :) - ale to spowodowało by tylko eskalację i nie służyło by temu co (jednak) wspólnie zamierzamy zrobić.

Zatem tylko do czytających ten wątek zwracam się - możecie nie obawiać się "Franka z Mazur" nie zrobiłem nic co mogłoby mnie szeregować w gronie takich ludzi jak np. Pan R. Krauze. Jedyny mój związek z nim to taki że kupił ode mnie (i jeszcze dwóch osób) firmę z programem finansowo-księgowym napisanym w Oracle. Ta informacje była w informacjach giełdowych PROKOM ( firma to READY Spółka z o.o.).

Reszta mojej działalności nie powinna być "przeszkodą" także w tym co mogę dla nas (Blogmedia24.pl i Niepoprawni.pl) zrobić. Jak napisano wyżej w realu działam .... no tak ale to jest bez znaczenia dla tego co tu "robimy" Wszyscy mamy "swój" świat , w którym nas znają. Nie ma w moim świecie takich ocen jak Użytkownika Nowy33 ( "ale kto on zacz - nie wiem, może mąż albo konkubent matki-założycielki?, albo jej jakiś netowy absztyfikant? ") - i trochę mnie to zabolało ale nie "wymagam" "specjalnej ochrony" - "pisać każdy może :)" - choć ten użytkownik (chyba) ma jakiś cel w takim pisaniu

Pozdrawiam Wszystkich
Franciszek Gajek

Tekstowisko
Posty: 105
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 12:14 am

Re: Integrator - zasady.

Postautor: Tekstowisko » pn wrz 21, 2009 1:35 pm

Przepraszam Moherowego Fightera za zakłócenia, no ale nie spodziewałem się, że sprowokuję taki duży off-topic.

Teraz co do reagowania na prowokacje - powtórzę się - musimy być przygotowani na to, że będą się odzywać rozmaite nożyce, ale też wyciągajmy z tego wnioski, np. weryfikując nasze opinie o użytkownikach, zwłaszcza gdy okazuje się, że ktoś działa jak typowy troll -rozwalacz, i tym bardziej nie ma sensu się z takim pieścić i dawać sobie zabierać czas.

Franek pokazuje tutaj dobry wzór postawy - nie warto ulegać prowokacjom i wdawać się w zaczepki personalne, a z drugiej strony prowokatorzy zasługują na to, by im spiłować rogi a nie eksponować. W każdym razie na TXT w tej materii panuje mój osobisty terror :-) Wszyscy wiedzą, że na TXT jest spora swoboda i demokratyczne zarządzanie stroną główną, ale też grasuje szeryf, który strzela bez ostrzeżenia ;-)

Pozdro.
Serg.

Bogdan O.
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 8:24 pm

Re: Integrator - zasady.

Postautor: Bogdan O. » czw cze 10, 2010 10:41 am

Co się dzieje z Niepoprawnymi? Co z Integratorem? Czy całkiem zaprzestaliście działalności?

Awatar użytkownika
neteor
Posty: 22
Rejestracja: pn lis 30, 2009 2:54 pm

Re: Integrator - zasady.

Postautor: neteor » czw cze 10, 2010 11:30 pm

Hm, nie wiem, jak tam z Integratorem, ale działa Konfederacja :) 20 czerwca na żywo w internecie wieczór wyborczy :) Po szczegóły odsyłam do tego wątku: viewtopic.php?f=39&t=405
Neteor - polski blogoportal http://neteor.blogspot.com

Awatar użytkownika
triarius
Posty: 152
Rejestracja: pt lut 13, 2009 6:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Integrator - zasady.

Postautor: triarius » pt kwie 06, 2012 6:57 pm

Wlazłem, ale widzę, że chyba jednak nie pasuję.

Nie dość, żem libertyński - wprawdzie wyłącznie prywatnie, bo lewizny nie znoszę, to jeszcze miałbym szanować konstytucję III RP, którą, konstytucją, ale jeszcze bardziej III RP, po prostu się brzydzę.

Jasne, że w punkcie 13 może akurat być coś, z czym rozsądny człowiek nie może się nie zgodzić, ale sama idea żeby czcić fikcyjną konstytucję fikcyjnego państwa, które na ile w ogóle istnieje, jest mi obce, a często wrogie, budzi mój sprzeciw.

Dalej na razie nie doczytałem, może jeszcze z ciekawości doczytam, ale tak czy tak widzę, że powinienem stąd zmykać i nie drażnić swoją obecnością Szanownych Integratorów. :twisted:
Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów


Wróć do „Forum Integratora”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron