w mediach

Witamy serdecznie na forum niepoprawni.pl
Awatar użytkownika
ALAJU
Posty: 60
Rejestracja: wt sty 18, 2011 1:19 am

w mediach

Postautor: ALAJU » czw lut 10, 2011 11:48 pm

Medialne sugestie
Platforma Obywatelska wprowadziła w mojej Ojczyźnie jeden wielki chaos. Włączam radio i słyszę, jak poseł PO odpowiada na pytanie: "Czy jest wojna polsko-polska?". "Jak mówi PiS, jest" - stwierdza poseł z PO. Czyż on nie urąga mnie, słuchaczowi, w tej sytuacji, mówiąc, że to mówi PiS? Ponieważ było to po napadzie "nieznanego sprawcy" na jedno z biur poselskich PiS, nasunęła mi się refleksja, która pewnie wykiełkowała w głowie posła z PO: "Napadnięto na was, ale siedźcie cicho, bo was oskarżymy, że wywołujecie wojnę polsko-polską". Znowu mnie, obywatela, uważają za człowieka niepotrafiącego myśleć, który sam nie umie wyciągnąć wniosków z wydarzeń, tylko będzie bezmyślnie powtarzał jak papuga to, co mi PO zasugeruje. Innym razem w 1 czy 2 programie telewizyjnym (która tam partia zarządza?) słyszę komentarz młodego dziennikarza na temat listu o. Ludwika Wiśniewskiego: "Katolicy czują się zagubieni wobec rozłamu Kościoła". Moje refleksje: po różnych wypowiedziach zaraz media robią z tego "rozłam Kościoła" - to dość żenująca praktyka. Dziennikarz, niekatolik wypowiada się w imieniu katolików w przekonaniu, że przyjmą jego bezsensowną tezę. Jako katoliczka nie czuję się zagubiona! Między wierszami usłyszałam też krytykę Radia Maryja i "Naszego Dziennika". Cóż - także w szkole "nieuk" często dokucza mądrzejszym kolegom. Porównajmy więc kulturę, takt, wiedzę, wzajemny szacunek w audycjach Radia Maryja czy Telewizji Trwam (np. "Rozmowy niedokończone" i wiele innych) z audycjami w innych rozgłośniach radiowych i programach telewizyjnych. Radio Maryja i "Nasz Dziennik" są dla mnie źródłem prawdy, a nie manipulacji, chaosu. Znam też osoby niewierzące, które słuchają Radia Maryja, aby poznać prawdę. Czuję się zaszczycona, że mogę słuchać audycji na takim poziomie.

mgr Krystyna Jabłońska, Rakszawa
ALICJA

Wróć do „Forum powitalne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości